Паска Львівська
Тортенко

Складові:
тісто:
- 750 г борошна
- 1 скл. молока
- 8 жовтків
- 100 г дріжджів
- 150 г масла (вершкового маргарину)
- 150 г цукру
- 0,5 ч. л. солі
- ваніль (ванільний цукор)
- 0,5 ч. л. меленого кардамону 
- 50 г родзинок
- 50 г цукатів
- 3 гіркі мигдалини
- 1 яйце чи жовток – для змащування пасочок

сироп:
- 200 г цукру
- 0,5 скл. води
- сік і цедра 0,5 лимона
- кілька крапель ромової есенції

помадка:
- 200 г цукру
- 6 ст. л. води
- 1 ч.л. масла
- 0,5 ч.л. оцту
- кілька крапель ромової есенції
- сік 0,5 лимона

Приготування
Приготувати опару: дріжджі розвести в теплому молоці з 1 ст. л. цукру. 
*Ми спочатку розтираємо ложкою дріжджі з цукром, а потім вимішуємо з молоком.

Жовтки збити з цукром в пухку масу.

Коли опара підніметься, влити її у миску з просіяною мукою, додати жовтки з цукром, ваніль, кардамон і замісити тісто. 
*Тісто місити приблизно 30 хвилин, потім додати розтоплене масло (підігріваємо його в мікрохвильовці на 40% потужності 40-50 сек). І знову місимо пів години – поки тісто не почне відставати від рук.

Під кінець додати промиті і присипані мукою родзинки, нарізані цукати, натертий на дрібній терці мигдаль. Тісто накрити і поставити в тепле місце, щоб підійшло – приблизно на годину.
*Перший раз тісто, що підросло, ми приминаємо і даємо вирости знову. Тим часом готуємо форми – з цієї порції тіста виходить 5 пасочок на одне деко: одна велика, 2 середні, 1 трошки менше середнього розміру, 1 маленька (дитяча – печеться в металевому горнятку). Стінки форм добре змастити маслом чи іншим жиром, на дно кожної форми вирізати кружечок пергаменту відповідного розміру – щоб легше відходили. 

Форми наповнити тістом на 1/3 висоти. Дати підрости (до 20 хвилин -якщо переростуть - можуть потріскати під час випікання), тим часом розігріти духовку до 190 градусів. Змастити пасочки розкалатаним яйцем чи жовтком, поставити у розігріту духовку, зменшити температуру до 170 градусів і пекти 40 – 50 хвилин – щоб пасочки гарно піднялися і зарум’янилися зверху.

Паски витягнути з духовки, акуратно тоненьким ножем провести по колу, вийняти з форми і покласти боком на скошену поверхню – ми викладаємо їх на дерев’яну дошку і спираємо боком на другу (високу) дошку – щоб охолонув низ паски. Через 10 хвилин поставити їх на рівну поверхню. 

На другий день спечені паски поколоти дерев’яною паличкою, скропити сиропом, щоб добре наситився, після чого змастити помадкою.

Сироп: цукор залити водою з лимонним соком, додати ромову есенцію, цедру і вимішати.

Помадка: цукор залити гарячою водою, додати оцет і варити «до нитки» - щоб крапля сирову з ложки тягнула за собою нитку. Тоді сироп зняти з вогню, розтерти з вершковим маслом. Коли сироп почне біліти, влити лимонний сік і ром.

close
Додати свій рецепт