Джем виходить з цілих непротертих фруктів і ягід при вариві їх з цукром до желеподібної консистенції з наявністю розварених плодів.
Краще готувати джем з ягід і фруктів, що містять багато желіруючих речовин; до них відносяться кислі яблука, яйва, слива, алича, агрус, журавлина, чорна смородина. Мало желіруючих речовин в малині, суниці, вишні, грушах. Але з них також можна готувати джем, особливо в суміші з іншими плодами.
Складові:
- 1 кг агрусу
- 5 ст. цукрового піску
- 3 ст. води
Приготування
Ягоди треба перебрати і промити, крупні фрукти очистити, після видалення кісточок і неїстивних частин нарізати на часточки, додати цукор з розрахунку 1-1,5 кг на 1 кг плодів, потім поставити каструлю з плодами і цукром на сильний вогонь і, помішуючи, варити 15-20 хвилин з моменту закипання маси. Джем вважається готовим, якщо крапля його не розпливається на холодному блюдці.
Після невеликого охолоджування виливають джем в чисті скляні банки і закупорюють їх.
Перед використанням джему для начинки або пропитки виробів слід протерти його через сито, видаливши кісточки, якщо вони є. За наявності великих часточок плодів джем можна пропустити через м'ясорубку.
Ягоди відокремити від плодоніжок і чашолистків і варити в сиропі, приготованому з трьох стаканів води і одного стакана цукру, до тих пір, поки ягоди не полопають. Потім додати цукор, що залишився і варити до готовності, як описано вище.