Українська з перцем (горілка)
enjoy
14.02.2015

Складові:
- цукор 5 кг
- дріжджі хлібопекарські пресовані 0,5 кг (1/2 пач.)
- вода питна (тепла) 20 л.
- пекучий перець (стручковий) 5 шт.

Приготування
Процес приготування даного напою включає 3 стадії.

Перший етап - заквашування, другий - варіння, третій - настоювання.

Заквашування. Для закваски потрібно приготувати брагу (брага - затір, з якого роблять спирт) з цукру і дріжджів у пропорції десять до одного (10:1). Якщо покласти трохи більше цукру або прокислого варення то «маслом каші не зіпсуєш», самогон вијде тільки міцнішим. Найкращі дріжджі - львівські хлібопекарські пресовані, не спиртові. Цукор розчинити в одній посудині, розтерті руками дріжджі - в іншій. Зілляти дві суміші у бідон або велику виварку (на 40 літрів), долляти теплої (негарячої) сирої води, щоби загалом води вијшло 20 літрів, розмішати, накрити дашком, обкутати ємність старим ганчір’ям і поставити до теплого місця (у холод вмостити біля батареї або обігрівача) на 2-3 тижні. Тобто влітку самогон вигра за 2 тижні, а взимку довше - за 20 днів. Чим ближче до готовності, тим чистішою стає рідина. Час од часу треба влаштовувати перевірку. Якщо брага біла й мутна — ще не виграла, а коли прозора і вже несолодка - готова.

Варіння. Бідон з брагою поставити на великий вогонь. Тим часом доки піде пара, треба’ прилаштувати до бідона самогонний апарат так похило, щоби готовий самогон стікав до чистого літрового бутля, накритого лійкою з фільтраційною ватою. Ще їдна важлива річ - охолодження апарата задля конденсації пари. Звичайно, холодна вода з водогону повинна надходити по шлангу знизу апарата, а виходити у водовідведення по іншому шлангу зверху. Об’єм надходження її потрібно регулювати, щоби нижня частина апарата завше була холодна, а верхня зазвичай буде гаряча. Щойно перша рідина закрапа, зробити малий вогонь (щоби не кипіло, бо в апарат замість пари піде брага). Перший літр самогону (первак) найміцніший - 60-70 градусів (60-70% етилового спирту). Поступово градуси слабшають і рідина мутнішає (муляка). В такому разі варіння потрібно припиняти. Треба  взяти до відома, що перегонка браги в самогон - це довгий процес, що займає близько 6-ти годин, позаяк напій тече поволі, тоненькою цівкою або великими краплинами. Відтак поміряти спиртометром міцність самогону, що вибраний у кілька літрових посудин, розташованих за чергою надходження, та відрегулювати його смак до потрібних панству градусів, зливаючи бутлі один за одним до великої каструлі. Ще один спосіб перевірити, чи міцний самогон: опустити запалений сірник у столову ложку з горілкою аж до самої рідини. Якщо вогонь загорається яскравим синім полум’ям і не згаса - самогон міцний, брага добре виграла. Щоб отримати середній 40-градусний самогон, потрібно увесь вихід перемішати й розлити у літрові бутлі.

Настоювання. Покласти по цілій перчині до кожного літрового бутля з самогоном і залишити на кілька діб. За цей час він має набути жовтуватого забарвлення. Перед уживанням витягти перець, а напій охолодити.

close
Додати свій рецепт