Самогон
enjoy
14.02.2015

Складові:
- цукор 8 літрових банок (біля 7 кг)
- дріжді хлібопекарські (виробництва м.Бар) пів-пачки (0,5 кг)
- вода три відра (30 літрів)

Приготування
Обладнання: каструля емальована із кришкою (40л), апарат самогонний (бідон алюмінієвий та «холодильник»).

Вода для браги підігрівається до кімнатної температури, виливається до емальованої каструлі. Туди ж висипаємо цукор і розмішуємо до повного розчинення. Звичайно дріжджі продаються у кілограмових пачках, а так як нам потібно пів-кілограма, то беремо звичайну нитку для шиття довжиною біля 30 см і нею розрізаємо дріжджі навпіл.

Беремо літр теплої води, розчиняємо у ній наші пів-кіло дріжджів і цей розчин вливаємо до каструлі із солодкою водою. Розмішуємо, накриваємо кришкою, загортаємо ємність у старі лахи для теплоізоляції та ставимо у тепле місце. Процес бродіння почався. Брага починає «грати» і виділяти вуглекислий газ. Під час бродіння, брага має мутний колір, та із рідини виділяються бульбашки, так ніби то газировка.

Весь процес триває в сердньму 14 днів. Признаком закінчення бродіння є відсутність бульбашок та чиста, майже прозора брага, яка має злегка гірковатий присмак, але ніяк не солодкий, також продукти бродіння осідають на дно, утворюючи густий осад. Обережно, щоб не підняти осад, переливаємо нашу закваску до самогонного апарату і… для того, щоб під час дистиляції брага не піднімалася піною і не закидало до змієвика, у нас завжди додають склянку домашнього молока. В якості перегонного куба, у нас використовують алюмінієвий бідон із вбудованим теном на 1,5 кВт.

Перші краплі самогону з’являються вже за 1,5-2 години. Перших 100 грам продукту збирають у окрему ємність і використовують у технічних цілях, все інше, до «хвостячки» збирають у трилітрові слоїки, які потім перемішуються до потрібної концентрації у 42-45 «градусів»

Тонкощі: брагу потрібно тримати у теплому місці із стабільною кімнатною температурою, бажано із мінімальною вентиляцією; тримати довго брагу після закінчення процесу бродіння не варто, бо вона перетвориться на оцет, тобто стане кислою; процес перегонки проводити за мінімально потрібного для кипіння нагріву, таким чином ми отримуємо якісний продукт; кількість вихідного продукту 40 градусів пропорційна 1:1 до використаного цукру (вісім літрових банок цукру - вісім літрових банок самогону)

close
Додати свій рецепт