Розсольник, простий рецепт
enjoy
12.09.2014

Складові:
- 400 гр Яловичина (грудинка) 
- 5-6 шт Квашені огірки 
- 1 склянка Розсіл огірковий 
- 1 шт Лук 
- 1 шт Морквина 
- 50 гр Селера (корінь) 
- 0.5 склянки Перлова крупа 

за смаком спеції:
- лавровий лист
- перець чорний

Приготування
У каструлю налити холодної 2 л води, покласти туди цілий шматок м'яса і варити. Як тільки закипить, прибирати піну, що утворюється. Далі накрити каструлю кришкою, зменшити вогонь до мінімуму і варити м'ясо 1-1.5 години. Бульйон повинен злегка кипіти, і ні в якому разі не бурліть.Лук, морквину і селеру очистити. Цибулю нарізати тонкими півкільцями, моркву і селеру нарізати тонкою соломкою.

З бульйону витягти зварене м'ясо. Бульйон процідити і поставити на вогонь. Додати лавровий лист і поперчити. Солити не треба, тому сіль в достатній кількості міститься в розсолі і огірках.

Перлову крупу ретельно і довго промити холодною проточною водою. Варто навіть залишити ємність з крупою під тонкою цівкою води з крана на 10-15 хвилин, щоб все зайве вимилось, і вода була абсолютно прозорою. У бульйон додати нарізані овочі і перлову крупу, довести до кипіння і продовжувати варити на маленькому вогні. М'ясо нарізати шматочками, видаливши хрящі, і покласти його назад в суп. Квашені огірки нарізати. Часто сперечаються: як різати огірки? Думаю, що спосіб нарізки огірків такий же непринципове, як спосіб розбивання яйця: з тупого або гострого кінця. Моя бабуся і мама користувалися великою теркою. У літературі радять нарізати соломкою, кружальцями і т.д. Так що - на ваш розсуд, важливо тільки, щоб шматки не були занадто товстими.

Далі зазвичай радять припустити огірки з розсолом на сковорідці. Я так не роблю. Я додаю розсіл разом з нарізаними огірками в розсольник в чистому вигляді відразу після того, як овочі в бульйоні практично готові. Далі залишилося тільки доварити крупу. Зазвичай перлову крупу варто трохи переварити.

Пам'ятається, в дитинстві ми часто сперечалися: з чого робиться перлова крупа. Так от, перлова крупа робиться з ячменю шляхом первинної обкатки зерен. А ячна крупа робиться з ячменю, шляхом обкату і подрібнення. Записали? Якщо звернули увагу, розсольник жодного разу не солили. Якщо на смак вам здається що треба посолити і поперчити, не мучте себе. Але пам'ятайте - пересіл не є добре! В кінці можна додати оброблені і нарізані нирки, за бажанням.

Суп подавати на стіл злегка остигнув, так як трохи кислуватий складу супу при високій температурі просто обпалить вам мову, і ви не зможете насолодитися смаком розсольнику. Так, і сметанку ложечку додайте - за бажанням.



Джерело: У каструлю налити холодної 2 л води, покласти туди цілий шматок м'яса і варити. Як тільки закипить, прибирати піну, що у
close
Додати свій рецепт