Овочеві салати взимку та навесні
rutamyata
11.03.2018

Салат"Смакота".
Свіжу морквину почистити, потерти на тертушці з великими отворами, додати в пропорції 1:3 подрібнені волоські горіхи, посолити й заправити майонезом.

Морквяний салат з буряком.
Сиру моркву й буряк труть на тертці, заправляють майонезом.
100г моркви, 100г буряка столового, 50г майонезу.

Салат з моркви з апельсином і часником.
3-4 морквини натерти на крупній тертці, додати 1 січену часточку часнику та часточки очищеного апельсина. Полити майонезом і прикрасити часточками апельсина.

Салат зі свіжої капусти з морквою.
Качан капусти середньої величини шаткують і протирають із сіллю, поки вона не стане м'якою. Натирають на тертці 3-4 морквинки та змішують їх з капустою. Додають дрібно нарізану зелень селери чи петрушки.
Перед подачею на стіл збризкують оцтом і рослинною олією.

Салат"Серце донжуана".
1/2 голівки білокачанної капусти, 1 кисло-солодке яблуко, 1 варений буряк, 70г родзинок без кісточок, майонез.
Капусту дрібно нашаткувати і злегка пом'яти. Яблука й буряк натерти на тертці. Родзинки ретельно вимити і залити окропом на 10 хв. Все заправити майонезом, перемішати і викласти на велику тарілку у формі серця.

Салат із капусти з яблуками та морквою.
(Українська кухня).
1 капустина, 2 яблука, 2 моркви, олія.
Капусту промити, видалити качан. Тонко нарізати, злегка посолити, додати цукор і перемішати, злегка придавлюючи. Яблука після видалення серцевини та моркву натерти на великій тертці. Капусту, яблука, моркву добре перемішати з олією.

Усім смачного весняного настрою!!! :-) :-) :-)

На фото - салат"Смакота".

 

Протягом усього того періоду, поки надворі тепло і світить яскраве сонечко, одним з найпопулярніших видів страв є різноманітні салати зі свіжих овочів, яких у теплу пору року зазвичай є у достатку. О, як же ми сумуємо за такими салатиками взимку та рано навесні! ;-( Адже, коли за вікном холодно та сніжно, свіжими овочами себе не дуже й побалуєш: у магазинах хоч і продається привезена з-за моря-океану чи вирощена у теплиці, із застосуванням хімічних препаратів, звична для нас сезонна городина, проте, по-перше, ціни на неї"кусаються",по-друге, за своїми органолептичними показниками вона істотно поступається вітчизняній продукції, вирощеній у відкритому ґрунті та реалізованій у сезон, а по-третє, безпечність споживання таких продуктів викликає чималі сумніви.
Та, на щастя, ростуть на нашій землі такі овочі, котрі за умов правильного зберігання здатні відмінно зберегти в собі не лише природну органолептику, а й більшість корисних властивостей фактично до нового врожаю! Саме на їх споживанні у свіжому вигляді і варто зосередитися у період міжсезоння, аби під час масового авітамінозу, що викликає зниження імунітету (і, як наслідок, - епідемії грипу та ГРВІ, характерні для цієї пори року), наситити організм такими необхідними вітамінами, мікро- та макроелементами. Серед таких"рідних"нам природних кладязів здоров'я можна відзначити, зокрема, й кілька складових традиційного"борщового набору":червоний буряк, моркву та білокачанну капусту. Ці овочі є не тільки обов'язковими інгредієнтами класичного українського борщу, але й цілком годяться і для споживання у їх натуральному вигляді. І оскільки наразі цьогорічна зима все ніяк не бажає здавати свої позиції, а весна все ніяк не вступить у свої права, наведені нижче рецепти салатів, у кожному з яких фігурує принаймні один з цих"зимніх"овочів, багато кому саме зараз можуть стати у нагоді!:)
Кожен з цих салатів я раніше вже готувала, і можу Вас запевнити: усі вони дуже-дуже смачні, не зважаючи на деяку їх банальність! Спробуйте і Ви! :)

close
Додати свій рецепт