Малинове варення
enjoy
09.02.2015

Під час простудних захворювань малинове варення принесе Вам та Вашій родині величезну користь, як жарознижуючий засіб. Робиться варення досить легко, часу на його заготівлю йде зовсім небагато, а саме головне - всі вітаміни зберігаються. Адже малину піддавати тепловій обробці зовсім не потрібно. Взагалі один із самих корисних способів заготівлі всіх ягід - перетирання їх з цукром, один до одного. Він ідеальний для смородини, полуниці, вишні, чорноплідної горобини, чорниці, журавлини.

Щоб зберегти максимальну кількість вітаміну С, треба перетирати ягоди з цукром вручну маленької скляною банкою. Можна подрібнити ягоди на м'ясорубці, але при контакті з металом вітаміну С залишається на 30 відсотків менше. 

Оскільки перетерті з цукром ягоди - це варення не варене, а сире, то треба добре банки стерилізувати, щоб варення не скисло. Під кришку можна покласти кружок пергаментного паперу, змоченою в горілці. Зберігати сире варення краще в прохолодному місці. Цукру класти, не шкодуючи: чим менше цукру, тим більше ризик, що сире варення довго не простоїть. Треба в рівній пропорції робити: 1 кг цукру на 1 кг ягід, або навіть 1,5 кг цукру на 1 кг ягід, тоді ризику зовсім мало.

Складові:
- 1 кг малини
- 1 кг цукрового піску

Приготування
Малину перебрати, але не мити! Ця ягода досить швидко вбирає у себе вологу і стає водянистою.

Ягоди малини перетерти до однорідної маси в блендері або будь-яким іншим доступним способом.

Засипати в перетерту малину цукровий пісок.

Все змішати до однорідної консистенції, та дати постояти суміші з годинку. Потім знову продовжити змішувати до тих пір, поки весь цукровий пісок не розчиниться та перестане «хрустіти» на зубах.

Простерилізувати банки та металеві кришки.

Вихід – 2 літри варення.

close
Додати свій рецепт