Локшина зі смаженими стрілками часнику
rutamyata
17.05.2018

Для соусу: часник - 2 пучки стрілок; м'ясо - 150г; цибуля ріпчаста - 2 шт.; вода - 2 скл.; сіль.
Свіжі стрілки часнику нарізати шматочками завдовжки 2-3см. М'ясо дрібно нарізати. Цибулю тонко нашаткувати. Обсмажити м'ясо з цибулею, посолити, потім додати стрілки часнику і смажити протягом 8-10 хв, додати воду і тушкувати до готовності.
Зварити вермішель або локшину в підсоленій воді, відкинути на друшляк, полити соусом і подати. Смажені стрілки часнику нададуть страві своєрідного смаку та аромату. До цієї страви можна подати салат із редиски.

Готувала з локшиною. Дуже смачна та поживна страва! Хтіла, правда, ще й який-небудь салатик з редиски до неї зварганити, та от халепа - не знайшла редиски на базарі! :-( Втім, і так вийшло дуже-дуже класно!) Тож спробуйте і ви, коли сезон буде у розпалі: НЕ ПОШКОДУЄТЕ! ;)


Досвідчені городники знають, що для того, аби зрештою часник на власній присадибній ділянці вродив гарними, великими головками, треба не допустити його цвітіння, для чого необхідно видаляти стрілки-квітконоси (у народі їх ще називають"цебухи" або "цибухи"), щойно ті почнуть формуватися, аби корисні речовини, які отримують рослини, йшли не на живлення квіток, а потім і насіння, а на формування головок. Проте багато хто потім ці видалені стрілки просто безжально викидає, як непотрібний бур'ян, не знаючи, як їх можна використати з користю. І, треба сказати, абсолютно ДАРМА!!! Адже це також є чудовим харчовим продуктом, що за своєю цінністю не поступається значно затребуванішим та "популярнішим" часниковим зубчикам! Так, цебухи (а також молоде та соковите часникове листя) можна використовувати для приготування найрізноманітніших страв у поєднанні з багатьма іншими продуктами: їх додають до салатів, супів, різних начинок, смажених, тушкованих, запечених страв у поєднанні з м'ясом, птицею, грибами, іншими овочами, крупами, яйцями і т.д., і т. п,, і навіть готують з них заготовки про запас!... Крім того, слід додати, що часникові стрілки та гичка мають більш м'які смако-ароматичні властивості, у порівнянні з зубками, отож неприємний різкий часниковий запах, що змушує багатьох часто відмовлятися від споживання часнику та страв, що його містять, для них є непритаманним.
Тож ті, хто хоч раз оцінить усю принадність цього "бур'яну", наступного разу більше ніколи не викине видалені молоді, соковиті часникові квітконоси, а дбайливо збере їх, принесе додому і приготує з них щось надзвичайно смачне!... До того ж, не варто забувати, що, якщо часник у головках може зберігатися у свіжому вигляді досить довгий час, а тому є доступним фактично круглий рік, то цього ажніяк не можна сказати про зелене часничиння, котре є продуктом вкрай обмеженої сезонності. І незабаром якраз має розпочатися ця пора, отож ловіть цю швидкоплинну мить, а не ловіть гав!... (І на додаток невеличка дільна порада по попередній обробці цибухів: перед їх миттям на кожній стрілці слід видалити (відрізати чи ж просто відламати пальцями) кінчик біля самого квітколожа, оскільки ця частина є доволі жорсткою за своєю структурою).

От і мені минулоріч вдалося "роздобути" величезний кульок (мабуть, кілограмів з 2!) цих цебухів. Тож полазила по одній книжці, яка містить розділ рецептів страв із часнику, аби дізнатися, куди ж їх можна "припнути", і знайшла отакий-ось добротний рецептик. Рекомендую! :)

close
Додати свій рецепт